Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Kurs Pierwszej Pomocy Dla Firm i Instytucji

kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji ma na celu nauczenie pracowników organizacji podstawowych umiejętności udzielania pomocy medycznej w nagłych sytuacjach. Tego rodzaju szkolenia są coraz częściej wymagane przez prawo lub rekomendowane przez instytucje, w tym przez inspekcję pracy.

Profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników

Jako  ratownik medyczny z ponad 15-letnim doświadczeniem oferuję Państwu profesjonalny – teoretyczno-praktyczny – kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji. Z moim wsparciem pracownicy opanują umiejętności, dzięki którym będą przygotowani na nagłe sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Zdobędą też certyfikat potwierdzający pozyskaną wiedzę, który może przydać się podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Dobre szkolenie z pierwszej pomocy dla firm – warto!

Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę i które charakteryzują moje szkolenia pierwszej pomocy dla firm:

 • Duże doświadczenie i kwalifikacje – jestem ratownikiem medycznym z ponad 15-letnim doświadczeniem. Od lat pracuję jako ratownik medyczny w zespołach wyjazdowych (w karetce) jako kierownik zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki temu mają Państwo pewność, że pierwszą pomoc i szeroko rozumiane ratownictwo medyczne opanowałem do perfekcji.
 • Zdolności pedagogiczne – wiem, jak mówić o trudnych rzeczach w łatwy sposób i skutecznie zachęcać kursantów do pracy z fantomem. To zasługa mojego doświadczenia pedagogicznego – wielu przeprowadzonych kursów i pracy jako wykładowca; przez długi czas prowadziłem zajęcia z ratownictwa medycznego na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej w Chojnicach.
 • Połączenie teorii i praktykikurs pierwszej pomocy dla firm stworzyłem w taki sposób, by najpierw zapoznać uczestników z najważniejszymi zagadnieniami teoretycznymi, a później nauczyć tego w praktyce, podczas ćwiczeń skutecznie odwzorowujących wydarzenia, do których może dojść w miejscu pracy. Dzięki temu każda osoba biorąca udział w moim szkoleniu zyskuje realne umiejętności i poczucie pewności występujące nawet w wyjątkowo nieprzewidywalnych sytuacjach.
 • Dopasowanie kursu do charakteru firmy – nie istnieje jedno szkolenie z pierwszej pomocy odpowiednie dla wszystkich firm. Dlatego program kursu, w tym ćwiczenia praktycznie, modyfikuję w zależności od tego, czy uczę pracowników biurowych, pracowników produkcyjnych czy pracowników opieki zdrowotnej. Po to, by przekazać wiedzę i nauczyć czynności najbardziej przydatnych w danym środowisku zawodowym.
 • Gwarancja aktualności kursu – wszystkie materiały edukacyjne, z jakich korzystam w trakcie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, są aktualne i zgodnie z najnowszymi wymogami. Bo choć zasady, zgodnie z którymi ratujemy życie innym, w większości przypadków pozostają niezmienne, to przepisy prawa czasami ulegają zmianie. Dbam o to, by program mojego kursu pierwszej pomocy pokrywał się z aktualnymi rozporządzeniami i dawał Państwu bezpieczeństwo na wypadek kontroli uprawnień pracowników.
 • Z dojazdem do Państwa firmy – Z przyjemnością oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia kursów pierwszej pomocy bezpośrednio w siedzibie Państwa firmy. Rozumiemy, że wygoda i dostępność szkolenia w miejscu pracy są kluczowe dla wielu organizacji. Dlatego nasz zespół jest gotowy dojechać do Państwa, niezależnie od lokalizacji.
 • Certyfikat ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy – każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy potwierdzający wzięcie w nim udziału, a także pozyskanie wiedzy i umiejętności wymaganych między innymi przez Kodeks Pracy. To dokument respektowany przez wszystkie instytucje kontrolujące aktualność uprawnień.

Zapytaj o ofertę kursów pierwszej pomocy dla Twojej firmy lub instytucji!

Program kursu pierwszej pomocy dla firm

W części teoretycznej uczestnicy szkolenia poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, takie jak:

 • Aspekty prawne udzielenia pierwszej pomocy.
 • Pojęcie łańcucha ratunkowego/ łańsucha przeżycia.
 • Znaczenie czasu w stanie zagrożenia życia.
 • Pierwsza pomoc psychologiczna.
 • Postępowanie z poszkodowanym agresywnym.
 • Ocena stanu poszkodowanego.
 • Zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
 • Wezwanie pomocy medycznej.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa.
 • Zaopatrzenie ran.
 • Postępowanie w przypadku omdleń, udarów, krwotoków i innych sytuacji nagłych.

W części praktycznej kursanci opanowują takie czynności, jak:

 • Pozycja boczna bezpieczna.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) osób dorosłych.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) dzieci.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) niemowląt.
 • Tamowanie krwotoków i krwawień.
 • Zabezpieczenie urazów (złamania , zwichnięcia, amputacje, oparzenia, ciało obce)
 • Postępowanie w napadzie drgawek.
 • Pomoc przy zadławieniu u dorosłych, dzieci, noworodków.
 • Obsługa Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED.

Ile kosztuje kurs pomocy przedmedycznej dla firm?

Aby uzyskać dokładną wycenę szkolenia z pierwszej pomocy, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasz zespół chętnie omówi Wasze cele i potrzeby, a następnie przygotuje indywidualną ofertę, uwzględniającą wszystkie istotne czynniki. Dzięki temu możemy dostosować cenę do zakresu materiałów szkoleniowych, liczby uczestników, lokalizacji i innych czynników wpływających na koszt.

Ile jest ważny kurs pomocy przedmedycznej?

W tej sprawie przepisy polskiego prawa są łaskawe – kurs pierwszej pomocy dla firm jest bezterminowy. Jak jednak wiemy, nie o „papierek” chodzi, a o to, by pracownik był w stanie realnie podjąć czynności ratujące komuś życie. Z tego powodu zaleca się, by wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy regularnie odświeżać.

Jak często? Badania wskazują, że zdolność wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej zanika już po kilku miesiącach bez wykorzystywania tej techniki! Oczywiście nie trzeba wysyłać pracowników na kursy tak często. Szacuje się, że nauczyciele i pozostali pracownicy placówek oświatowych powinni odnawiać kurs pierwszej pomocy co 12 miesięcy. Taką częstotliwość warto zachować w innych miejscach narażonych na wypadki w podobnym stopniu. Z kolei w mniej niebezpiecznych środowiskach, na przykład w pracy biurowej, można zdecydować się na rzadsze powtarzanie szkolenia.

Nie wiesz, czy już pora odnowić kurs pierwszej pomocy? Napisz lub zadzwoń; podpowiem!

Czy szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników jest obowiązkowe? Tak!

Zgodnie z przepisami prawa każdy, kto jest świadkiem wydarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu poszkodowanego ma obowiązek udzielić mu pomocy. Niezależnie od tego, czy do takiej sytuacji dojdzie na ulicy, czy w miejscu pracy.

Obowiązek przeszkolenia z pierwszej pomocy każdego pracownika dotyczy wyłącznie szkół i placówek oświatowych. Przedsiębiorcy mają pod tym względem łatwiej – muszą wytypować jednego pracownika, który będzie uprawniony do udzielenia pierwszej pomocy. I to właśnie przynajmniej tę osobę trzeba skierować na kurs pierwszej pomocy dla firm. Mówi o tym art. 283 § 1 Kodeksu Pracy, dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy.

Doświadczenie pokazuje jednak, że – w trosce o własne zdrowie oraz zdrowie wszystkich pracowników – przedsiębiorcy bardzo często decydują się na przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla całego zespołu.

Pozostańmy w kontakcie!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego bloga, gdzie dzielimy się cenną wiedzą i praktycznymi poradami dotyczącymi pierwszej pomocy. Nasz blog to skarbnica informacji, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy i jak może ona uratować życie. Regularnie publikujemy artykuły, poradniki i aktualności, które z pewnością wzbogacą Twoją wiedzę w tym obszarze.Nie zapomnij również śledzić nas w mediach społecznościowych. Na naszych profilach znajdziesz aktualizacje, inspirujące historie, porady ekspertów oraz informacje o nadchodzących kursach i wydarzeniach. Obserwując nas, będziesz na bieżąco z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami w dziedzinie pierwszej pomocy.Czekamy na Ciebie na blogu i na naszych profilach społecznościowych!

Nie zostawaj w tyle! Zapisz swój zespół na szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników!

Zapytaj o ofertę kursów pierwszej pomocy dla Twojej firmy!