Kursy pierwszej pomocy dla firm Gdańsk

kurs pierwszej pomocy

Organizowany przez nas kurs pierwszej pomocy dla firm Gdańsk ma na celu nauczenie pracowników organizacji podstawowych umiejętności udzielania pomocy medycznej w nagłych sytuacjach. Tego rodzaju szkolenia są coraz częściej wymagane przez prawo lub rekomendowane przez instytucje, w tym przez inspekcję pracy.

Profesjonalny kurs pierwszej pomocy dla firm Gdańsk

Jako ratownik medyczny z ponad 15-letnim doświadczeniem oferuję Państwu profesjonalne – teoretyczno-praktyczne – szkolenie pierwsza pomoc dla firm Gdańsk. Z moim wsparciem pracownicy opanują umiejętności, dzięki którym będą przygotowani na nagłe sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Zdobędą też certyfikat potwierdzający pozyskaną wiedzę, który może przydać się podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Dobre szkolenie pierwsza pomoc dla firm Gdańsk – warto!

Czym się kierować, wybierając kurs dla pracowników przedsiębiorstw oraz instytucji? Poniżej przedstawiam elementy, które charakteryzują moje szkolenie dla firm pierwsza pomoc Gdańsk – warto wziąć je pod uwagę.

 • Duże doświadczenie i kwalifikacje – jestem ratownikiem medycznym z ponad 15-letnim doświadczeniem. Od lat pracuję jako ratownik medyczny w zespołach wyjazdowych (w karetce) jako kierownik zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki temu mają Państwo pewność, że pierwszą pomoc i szeroko rozumiane ratownictwo medyczne opanowałem do perfekcji.
 • Zdolności pedagogiczne – wiem, jak mówić o trudnych rzeczach w łatwy sposób i skutecznie zachęcać kursantów do pracy z fantomem. To zasługa mojego doświadczenia pedagogicznego – wielu przeprowadzonych kursów i pracy jako wykładowca; przez długi czas prowadziłem zajęcia z ratownictwa medycznego na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej w Chojnicach.
 • Połączenie teorii i praktyki – kurs pierwszej pomocy w firmie Gdańsk stworzyłem w taki sposób, by najpierw zapoznać uczestników z najważniejszymi zagadnieniami teoretycznymi, a później nauczyć tego w praktyce, podczas ćwiczeń skutecznie odwzorowujących wydarzenia, do których może dojść w miejscu pracy. Dzięki temu każda osoba biorąca udział w moim szkoleniu zyskuje realne umiejętności i poczucie pewności występujące nawet w wyjątkowo nieprzewidywalnych sytuacjach.
 • Dopasowanie kursu do charakteru firmy – nie istnieje jedno szkolenie z pierwszej pomocy odpowiednie dla wszystkich firm. Dlatego modyfikuję kursy pierwszej pomocy dla firm Gdańsk – ich programy, w tym ćwiczenia praktycznie – w zależności od tego, czy uczę pracowników biurowych, pracowników produkcyjnych czy pracowników opieki zdrowotnej. Po to, by przekazać wiedzę i nauczyć czynności najbardziej przydatnych w danym środowisku zawodowym.
 • Gwarancja aktualności kursu – wszystkie materiały edukacyjne, z jakich korzystam w trakcie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, są aktualne i zgodnie z najnowszymi wymogami. Bo choć zasady, zgodnie z którymi ratujemy życie innym, w większości przypadków pozostają niezmienne, to przepisy prawa czasami ulegają zmianie. Dbam o to, by program mojego kursu pierwszej pomocy pokrywał się z aktualnymi rozporządzeniami i dawał Państwu bezpieczeństwo na wypadek kontroli uprawnień pracowników.
 • Z dojazdem do Państwa firmy – z przyjemnością oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia kursów pierwszej pomocy bezpośrednio w siedzibie Państwa firmy. Rozumiemy, że wygoda i dostępność szkolenia w miejscu pracy są kluczowe dla wielu organizacji. Dlatego nasz zespół jest gotowy dojechać do Państwa, niezależnie od lokalizacji.
 • Certyfikat ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy – każdy uczestnik kursu pierwsza pomoc dla firm Gdańsk otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy potwierdzający wzięcie w nim udziału, a także pozyskanie wiedzy i umiejętności wymaganych między innymi przez Kodeks Pracy. To dokument respektowany przez wszystkie instytucje kontrolujące aktualność uprawnień.

Zapytaj o ofertę kurs pierwszej pomocy dla firm!

Szkolenie dla firm pierwsza pomoc Gdańsk – program kursu

W części teoretycznej uczestnicy szkolenia poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, takie jak:

 • aspekty prawne udzielenia pierwszej pomocy,
 • pojęcie łańcucha ratunkowego/ łańcucha przeżycia,
 • znaczenie czasu w stanie zagrożenia życia,
 • pierwsza pomoc psychologiczna,
 • postępowanie z poszkodowanym agresywnym,
 • ocena stanu poszkodowanego,
 • zabezpieczenie miejsca zdarzenia,
 • wezwanie pomocy medycznej,
 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa,
 • zaopatrzenie ran,
 • postępowanie w przypadku omdleń, udarów, krwotoków i innych sytuacji nagłych.

W części praktycznej kursanci opanowują takie czynności, jak:

 • pozycja boczna bezpieczna,
 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) osób dorosłych,
 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) dzieci,
 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa (reanimacja) niemowląt,
 • tamowanie krwotoków i krwawień,
 • zabezpieczenie urazów (złamania, zwichnięcia, amputacje, oparzenia, ciało obce),
 • postępowanie w napadzie drgawek,
 • pomoc przy zadławieniu u dorosłych, dzieci, noworodków,
 • obsługa Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED.

Ile kosztuje kurs pomocy przedmedycznej dla firm?

Aby uzyskać dokładną wycenę szkolenia z pierwszej pomocy, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasz zespół chętnie omówi Wasze cele i potrzeby, a następnie przygotuje indywidualną ofertę, uwzględniającą wszystkie istotne czynniki. Organizując kursy pierwszej pomocymożemy dostosować cenę do zakresu materiałów szkoleniowych, liczby uczestników, lokalizacji i innych czynników wpływających na koszt.

Ile jest ważny kurs pierwsza pomoc dla firm Gdańsk?

W tej sprawie przepisy polskiego prawa są łaskawe – szkolenie pierwszej pomocy w zakładzie pracy Gdańsk jest bezterminowe. Jak jednak wiemy, nie o „papierek” chodzi, a o to, by pracownik był w stanie realnie podjąć czynności ratujące komuś życie. Z tego powodu zaleca się, by wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy regularnie odświeżać.

Jak często? Badania wskazują, że zdolność wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej zanika już po kilku miesiącach bez wykorzystywania tej techniki! Oczywiście nie trzeba wysyłać pracowników na kursy tak często. Szacuje się, że nauczyciele i pozostali pracownicy placówek oświatowych powinni odnawiać kurs pierwszej pomocy co 12 miesięcy. Taką częstotliwość warto zachować w innych miejscach narażonych na wypadki w podobnym stopniu. Z kolei w mniej niebezpiecznych środowiskach, gdy tematem szkolenia jest np. pierwsza pomoc w pracy biurowej Gdańsk, można zdecydować się na rzadsze powtarzanie kursu.

Nie wiesz, czy już pora odnowić kurs pierwszej pomocy? Napisz lub zadzwoń; podpowiem!

Czy szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników jest obowiązkowe? Tak!

Zgodnie z przepisami prawa każdy, kto jest świadkiem wydarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu poszkodowanego, ma obowiązek udzielić mu pomocy. Niezależnie od tego, czy do takiej sytuacji dojdzie na ulicy, czy w miejscu pracy.

Obowiązek przeszkolenia z pierwszej pomocy każdego pracownika dotyczy wyłącznie szkół i placówek oświatowych. Przedsiębiorcy mają pod tym względem łatwiej – muszą wytypować jednego pracownika, który będzie uprawniony do udzielenia pierwszej pomocy. I to właśnie przynajmniej tę osobę trzeba skierować na kurs pierwszej pomocy dla firm. Mówi o tym art. 283 § 1 Kodeksu Pracy, dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy.

Doświadczenie pokazuje jednak, że – w trosce o własne zdrowie oraz zdrowie wszystkich pracowników – przedsiębiorcy bardzo często decydują się na przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla całego zespołu.

Kursy pierwszej pomocy dla firm Gdańsk – pozostańmy w kontakcie!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego bloga, gdzie dzielimy się cenną wiedzą i praktycznymi poradami dotyczącymi pierwszej pomocy. Nasz blog to skarbnica informacji, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy i jak może ona uratować życie. Regularnie publikujemy artykuły, poradniki i aktualności, które z pewnością wzbogacą Twoją wiedzę w tym obszarze.

Nie zapomnij również śledzić nas w mediach społecznościowych. Na naszych profilach znajdziesz aktualizacje, inspirujące historie, porady ekspertów oraz informacje o nadchodzących kursach i wydarzeniach. Obserwując nas, będziesz na bieżąco z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami w dziedzinie pierwszej pomocy.

Czekamy na Ciebie na blogu i na naszych profilach społecznościowych!

Nie zostawaj w tyle – zapisz swój zespół na szkolenie pierwsza pomoc przedmedyczna w zakładzie pracy Gdańsk! Sprawdź też pozostałą ofertę Ratujemy.com.pl. Możemy zorganizować dla Ciebie m.in. indywidualny kurs pierwszej pomocy.

Zapytaj o ofertę kursów pierwszej pomocy dla Twojej firmy!